Cvičení

Co se v mládí naučíš...

Platí to samozřejmě i o potřebě vnímání vlastního těla, které máme jen jedno na celý život. Rádi bychom všem, kteří náš kurz aktivně využijí, předali a vysvětlili základní informace zejména o potřebě zapojení hlubokého stabilizačního systému a bráničního dýchání. Na pevných a funkčních základech pak můžeme vystavět jakoukoliv další sportovní aktivitu, aniž bychom přetěžovali jen některé svalové skupiny a nezapojovali tělo jako celek.

Jako fyzioterapeuté zdůrazňujeme potřebu kvalitního provedení cvičení nad jeho kvantitou. Nezařazujeme proto do cvičení některé prvky a cviky, které znáte z běžných hodin tělesné výchovy. Namísto nich jdeme cestou funkčního propojení všech skupin svalů ve cvicích, vycházejících z přirozené stavby lidského těla a centrovaného postavení jednotlivých kloubů.

Budeme rádi, pokud náš kurz přispěje ke zvýšení povědomí o našem přístupu ke cvičení mezi žáky, studenty a také pedagogy tak, aby byl pro všechny užitečný i v budoucnu.

Tělo je dar, o který je potřeba se dlouhodobě starat. Využijme tedy následující týdny a pusťme se společně do cvičení.

NABÍDKA